انجمن علمی دفاع مقدس ایران

لطفا تمام بخش ها را با دقت تکمیل نمائید

مرحله 1 از 4

25%
 • خلاصه‎‏ اساسنامه انجمن علمی دفاع مقدس ایران
 • مصوب در کمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری
 • فصل اول- کلیات و اهداف
 • ماده 1: به منظور گسترش و ارتقاء علوم و معارف دفاع مقدس و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه‏ های دفاع مقدس، انجمن علمی دفاع مقدس که از این پس در این اساسنامه انجمن نامیده می‏شود، تشکیل می‏گردد.
 • ماده 2: انجمن موسسه‏ای غیرانتفاعی است و در زمینه ‏های علمی، پژوهشی و فنی فعالیت می‏کند و از تاریخ ثبت دارای شخصیت حقوقی است و رئیس هیئت مدیره آن نماینده قانونی انجمن می باشد.
 • ماده 3: مرکز انجمن در شهر تهران می‏باشد و شعب آن پس از موافقت کمیسیون انجمن های علمی می-تواند در هر منطقه از کشور یا خارج از کشور تشکیل شود.
 • تبصره 1: هیئت مدیره می ‏تواند در صورت لزوم نسبت به تغییر نشانی مرکز اصلی انجمن اقدام کند به شرط آنکه موضوع در روزنامه کثیر الانتشار اعلام شود و كتباً به اطلاع كميسيون انجمن‌هاي علمي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برسد. ماده 4: انجمن از تاریخ تصویب این اساسنامه برای مدت نامحدود تشکیل می‏ شود و ملزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران است.
 • فصل دوم- وظایف و فعالیت‏ها
 • ماده 5: به منظور نیل به هدف ‏های مذکور در ماده (1) این اساسنامه، انجمن اقدامات زیر را به عمل خواهد آورد:
 • 1-5- انجام تحقیقات علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی توسط محققان و متخصصانی که به گونه ای با علوم و معارف دفاع مقدس سر و کار دارند؛ 2-5- همکاری با نهادهای اجرائی، علمی و پژوهشی در زمینه ارزیابی، بازنگری و اجرای طرح‏ها و برنامه‏ های مربوط به امور آموزش و پژوهش جهت نهادینه سازی دانش در حوزه علوم و معارف دفاع مقدس؛ 3-5 ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیل از محققان و استادان ممتاز در حوزه علوم و معارف دفاع مقدس؛ 4-5- ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و فنی؛ 5-5- برگزاری گردهمائی های علمی در سطوح ملی، منطقه‏ای و بین المللی؛ 6-5-اطلاع رسانی و انتشار کتب و نشریات علمی؛ 7-5- تبیین و ترویج علوم و معارف دفاع مقدس در مقیاس ملی، منطقه ‏ای و جهانی؛ 8-5- همکاری با نهادهای اجرایی، علمی و دانشگاه ها در جهت ارزیابی، بازنگری، اصلاح سرفصل ها و موضوعات دروس دانشگاه ها؛ 9-5- برگزاری مسابقات علمی با موضوع دفاع مقدس؛
 • فصل سوم- انواع و شرایط عضویت
 • 1-6- عضویت پیوسته: مؤسسان انجمن و کلیه افرادی که حداقل دارای درجه کارشناسی ارشد در رشته ‏های مرتبط با علوم و معارف دفاع مقدس و رشته های وابسته باشند، می‏ توانند به عضویت پیوسته درآیند. 2-6- عضویت وابسته: اشخاصی که دارای درجه کارشناسی هستند و مدت 5 سال به نحوی در یکی از رشته‏ های مرتبط با علوم و معارف دفاع مقدس فعالیت نموده باشند. 3-6- عضویت دانشجوئی: کلیه دانشجویانی که در رشته ‏های مرتبط با علوم و معارف دفاع مقدس به تحصیل اشتغال دارند. 4-6- عضویت افتخاری: شخصيتهاي ايراني و خارجي كه مقام علمي آنان در زمينه‌هاي مرتبط با علوم و معارف دفاع مقدس حائز اهميت خاص باشد، يا در پيشبرد اهداف انجمن كمك هاي مؤثر و ارزنده‌اي نموده‌ باشند. 5-6- اعضاء مؤسساتی (حقوقی) نهاد ها و سازمان ها و مراکزی که در زمینه های علمی و پژوهشی مربوط به علوم و معارف دفاع مقدس فعالیت دارند می توانند به عضویت انجمن درآیند. تبصره 1: افراد دارای تخصص و تجربه ارزنده به شرط داشتن مدرک کارشناسی و داشتن 5 سال سابقه کار در یکی از رشته های مرتبط با علوم و معارف دفاع مقدس می توانند با تصویب هیئت مدیره به عضویت پیوسته انجمن درآیند. تبصره 2: اعضای مؤسساتی به مثابه عضو وابسته انجمن محسوب می شوند.